A Mályvavirág Alapítvány ismét
Gyógyulást Segítő Programot hirdet méhnyakrákból gyógyuló nők részére,
amely immár második lépése egy speciális, személyre szabott, nőgyógyászati műtétet és/vagy sugárterápiát követő teljes körű rehabilitáció kidolgozásának.
Dátum: 2015. november 6-8.
Helyszín: 1065 Budapest, Révay utca 65.
A hétvégén az alábbi foglalkozások segítenek a gyógyulásodban:
Nőgyógyászat
A találkozás alkalmával Dr. Bartha Tünde, a Mályvavirág Alapítvány nőgyógyásza beszél a HPV-ről, méhnyakrákról, műtéti és egyéb terápiás módokról, a kezelések mellékhatásairól és azok enyhítési lehetőségeiről, sztómáról, valamint a fertilitás megőrzésének alternatíváiról.
Dietetika
Dietetikusunk előadása során megtudhatod, mi a táplálkozás jelentősége a daganatos betegségek kialakulásában, és melyek azok az anyagok és természetes vegyületek, amelyek a daganat kialakulása ellen védenek. Beszélünk arról, milyen mellékhatásai lehetnek a sugár- és kemoterápiának és hogyan lehet ezeket a megfelelő táplálkozással enyhíteni. A résztvevők számára kialakított, személyre szabott étrend hosszú távú alkalmazása segít az életminőség javulásában.
Gátizomtorna
Gyógytorna
Az órák a gyakorlatok megfelelő kivitelezéséhez szükséges alapok megtanulásával, az egyszerűbb, könnyen kivitelezhető feladatok bevezetésével kezdődnek, és a fokozatosság elvét figyelembe véve haladunk a nehezebb gyakorlatok felé. A műtét/sugárkezelés következtében kialakult szövődmények esetén az adott résztvevő a szövődményére adaptálva is kap feladatot.
Mindegyik óra tartalmaz tartásjavító-izomerősítő, keringésjavító, légző- valamint egyensúlyfejlesztő gyakorlatokat. A gyógytorna mindennapi életbe történő beépítésével olyan pozitív hatásokat tapasztalhatnak az érintettek, mint közérzetjavulás, állóképesség és izomerő fokozódása (pl. nagyobb sétákat tud megtenni kifáradás nélkül, műtéti vágás következtében gyengült hasizmok izomereje kezd visszatérni), szövődmények csökkenése/elmúlása (pl. nyiroködéma, inkontinencia, nehézlégzés, zsibbadás-érzéketlenség).
Pszichológia
A pszichológiai foglalkozások során elindul a betegségtrauma és veszteség feldolgozása, a vezető stresszfaktorok azonosítása, valamint stresszkezelő és relaxációs technikákat sajátítanak el a résztvevők. Már a program során megindul a gyógyulóknál a hangulatjavulás, erősödik az egészség/betegség fölötti kontrollérzet, jó irányba változik a jövőkép és ezáltal javulhat az életminőség.
Pilátesz
Gyógytorna után, gyógytornász engedélyével, de legkorábban a 12 héttől javasolt egyéb edzésforma megkezdése. Elsőként a pilátesz, amelyet 3-6 hónap múlva más sportok is kiegészíthetnek vagy követhetnek. A pilátesz ajánlott a fizikai erőnlét, az egyensúly és a keringés fejlesztésére valamint a lezajlott betegséget és kapott terápiákat figyelembe vevő mozgástudatosság kialakítására. Kiváló eszköze a fizikai kondíció javításának, mivel biztonságos, mindenkor összpontosítással és maximális testkontrollal végzett (lendület, rázkódás nélküli) mozgásforma. A résztvevők megtanulják belső kontrollal, célzottan dolgoztatni a kijelölt izmokat, izomcsoportokat. A rendszeresen végzett edzések következtében megszűnnek a műtétből visszamaradt mozgási nehézségek, javul a tartás, nő teherbírás és csökken a fáradékonyság.
Szexuálterápia
Az előadás rávilágít arra, milyen hatása lehet a műtétnek, a sugár- és kemoterápiának a nőiességre és a szexuális életre. Az egyes szexuális funkciók, mint vágy, izgalom, orgazmuskészség, hogyan változhatnak a beavatkozást követő időszakban. Mi állhat a fellépő zavarok hátterében és milyen megoldások vannak az egyes diszfunkciókra. Beszélgetünk arról, hogyan lehet feloldani a fájdalomtól való félelmet és újra élvezetessé tenni az intim együttléteket, valamint központi téma lesz a nőiesség újbóli pozitív megélése.
***
Az alapítványi tagok és a trénerek, előadók rengeteget dolgoznak azon, hogy megvalósuljon egy hatékony, teljes felépülést elősegítő program, ami országos szintre kiterjeszthető. Minden jelentkező ezt a kezdeményezést is támogatja.
Fontos, hogy a program csak akkor használ, ha résztvevők mindkét alkalommal az elejétől a végéig részt vesznek a foglalkozásokon, így lesznek képesek utána a saját életükbe beépíteni az ott tanultakat.
Az őszi Gyógyulást Segítő Program teljes költsége 170.000 Ft/fő, a résztvevők díja több, mint 95% kedvezményt tartalmaz, így az önköltség bruttó 5000 Ft/fő.
Szabó Szilvi, főszervezőnél tudsz jelentkezni, és ő várja a kérdéseidet is a programmal kapcsolatban: szabo.szilvia [at] malyvavirag.hu
***
A fenti szívecske alakú kép egy citológiai lelet része, nem kóros, hanem egészséges, szép sejtek láthatóak rajta: a háttérben laphámsejtek, a szívecske pedig mirigyhámsejtekből áll.